Rozparcelování hradu na pronajímatelná místa

Rozparcelování Hradu na pronajímatelná místa. Místa, vhodná k pronájmu jednotlivým poskytovatelům zážitků, kultury, volnočasových aktivit, služeb, obchodů a dalším využitím.

Tito poskytovatelé si vyberou z nabízených míst buď na stálo a nebo na konkrétní dobu v roce, konkrétní místo, za jehož pronájem zaplatí buď smluvní pevnou částku a nebo podíl z jejich vstupného pro jejich návštěvníky. Ti s trvalým pronájmem mají právo si na vlastní náklad se souhlasem pronajimatele prostor trvale upravit s tím, že zhodnocení si buď odbydlí, nebo získají zpět pronájmem dalším zájemcům s přednostním právem pronajímatele na pronájem nebo zaplacení zhodnocení.

1) Louka pod hradní Sýpkou

1a) pravý spodní roh vhodný pro vybudování podia se zastřešením, osvětlením, ozvučením a kolem něj směrem k hradu dole lavice a nad nimi přírodní amfitéátr vhodný k ležení na piknikových dekách. Stejně tak lze vybudovat podobný amfiteátr pod hradbami nad klášterem s výhledem na klášter a za sebou osvětlený hrad.

1b) celá louka 2,5 ha- vhodná pro organizování prodejních trhů, sportovních akcí, koncertů, módních přehlídek, eventů, kontraktačních výstav, gastrofestivalů, dětských a rodinných zábav. Jezdecké a jiné vojenské bitvy. Možné větší část louky zakrýt pártystany, vzájemně na sebe navazujícími a vytvářejícími na louce obrovské kryté plochy dle potřeby.
1c) V návaznosti na východ z hradní sýpky vhodné vybudování teras s výhledem na Pálavu k poskytování zážitkové gastronomie, dětských her, využívající navazujícího přízemního sálu hradní sýpky a přilehlé kuchyně.
1d) kryté podium vhodné k módním přehlídkám, koncertům, divadelním představením.
1e) Prostor navazující na sociální zařízení podél plotu s lesem, vhodné k vybudování vodní nádrže jako zásoby pro případ požáru ale i vhodný rekreační prostor.
 1f) levá strana louky podél plotu lesa- vhodné k pronájmu ubytování v chatkách, v mobilních domech vše v přesahu do lesa až k hřišti, v návaznosti na vstup od hřiště a zázemí hradu
 4a)Vhodné k pronájmu na výstavu a prodej okrasných rostlin a ukázky okrasného zahradnictví.

2) Hřiště, navazující zelené plochy a les na svahu k hradu. Vhodné pro autokemp nad řekou Jihlavou s napojením na hrad přes lávku v lesoparku navazujícím na hrad, ke sportovním aktivitám, k hromadnému parkování

3) Lesopark vhodný k sportovním, kreativním aktivitám a pobytům, s hradním zázemím

4) Vjezd ze silnice na hrad - placené a vybírané parkoviště s občerstvením, odpočinkovými obsluhovanými plochami na opalování na svahu pod hradem, vedoucími až k bývalé mateřské školce, navazující na plochu pod hradbami nad silnicí, vedoucí od hradeb až k parkovišti u bývalé mateřské školky Toto menší parkoviště před "školkou" je vhodné i pro menší čerpací stanici, obchod s občerstvením a posezením, poležením na terasách pod hradem s půjčovnou her, lehátek, slunečníků a pod.

5) Pronájem ploch za plotem směrem ke klášteru, s návazností na amfiteátr mezi hradem a klášterem a obnovenou cestou mezi klášterem a hradem. Vhodné k okrasnému komerčnímu zahradnictví s možností až na svahy nad silnicí pod hradbami.

6) Terasy pod hradbami směrem k silnici-vhodné jako stanový tábor, nácvik her, sportovních dovedností, sochařská setkání se soutěží a výstavou sochařských děl, srazy motorkářů, veteránů, plocha vhodná k rytířským turnajům na koních s přenosným patrovým hledištěm se zády k silnici

7) Bývalá mateřská školka - vhodné k pronájmu k vybudování zlaté uličky - domů s obytným patrem a obchody a službami v přízemí jako nové cesty mezi Klášterem , Hradem a cestou k Trboušanům. Napojení na místní kanalizaci.

8) Vstupní brána od kláštera a navazující pozemek hradní zahrady za hradbami- vhodné k opravení a vybudování speciálního gastroprovozu se zahradou s posezením. Možné pronajmout i s místem pro navazující budoucí amfiteátr s programy a obsluhou z tohoto gastroprovozu.

9) Zahrada mezi hradbami- vhodné k pronájmu na pěstování čajů a jiných zajímavých bylinek s komerčním účelem nebo zahradní posezení v blízkosti gastroprovozu .

10) Hradní sklep pod kastelánským domem s vlastním sociálním zařízením, přístupný jak z hradu tak od kláštera - vhodné zařízení pro vinný sklep s posezením a programem

11) První nádvoří- bývalý hradní příkop a plocha za hradbami-Vhodné pro atrakce pro rodiny s dětmi, nebo gastroprovoz pro návštěvníky s posezením, místo pro nabídku jakékoliv atrakce, zážitku, ohraničené stěnami a tedy vhodné pro hody, ohňové hry, střelbu z luků apod.

12) Druhé nádvoří část za druhou bránou, možnost stánku s občerstvením, kavárna s cukrárnou, prodejem vstupenek, posezením na nádvoří. Možnost propojit s pronájmem a provozováním dle bodu 10) hradního sklepa.

13) Místnost vedle schodiště do prvního patra kastelánského domu. Vhodné jako kancelář, obchůdek, speciální občerstvení s předzahrádkou.

14) Obřadní místnost v kastelánském domu s kapacitou cca 60 osob s vlastním sociálním zázemím a kuchyní. Vhodné i pro předváděcí akce, školení, menší slavnosti, výstavy...

15) Přízemí s prvním patrem domu A pod hradbami s přístupem z druhého nádvoří. Vhodné po úpravě na obchod, kanceláře, společenská místnost pro schůzky do 30 ti osob s ubytováním v podkroví.

16) Přízemí s prvním patrem domu B pod hradbami. V současnosti dřevodílna, truhlárna, vybavená stroji. Možné pronajímat ke stolařským pracem a nebo stroje rozprodat a využít rozvody ke zřízení jiné dílny, s  kancelářemi v patře.

17) Přízemí domu C pod hradbami. Příruční sklad ke kotelně. Možné přepažit a pronajmout k zřízení obchodu, klubové místnosti.

18) Druhé nádvoří se studnou, přístřeškem pro kuřáky a sociálkama a přízemí hradní sýpky s kuchyní a skladovým zázemím. Vhodné pro svatby, svatební hostiny, podnikové a rodinné akce, předváděcí a kontraktační výstavy, Aukce. Vhodné až pro cca 400 osob

19) První patro hradní sýpky. Vhodné pro svatební obřady za špatného počasí, výstavy, Aukce.

20) Podkroví hradní sýpky s výtahem, recepcí a sociálním zařízením venkovním a 20 ti pokoji. 20a) až 20t) jednotlivé pokoje. Ideální podíl na spoluužívání patra, výtahu, sociálek a recepce a konkrétní pokoj si lze pronajmout pro výstavbu svého pokoje(bytu), svépomocí pod stavebním dozorem hradu sám, nebo spolu s firmou, která výstavbu bude realizovat. Firma udělá výtah, zákládací práce, stěny recepce a sociálek, rozvody vody, tepla, odpadů, elektriky, podlahu celého patra, schodiště a nová okna, zateplení střechy a příček, příčky a dveře s tím, že jednotliví nájemci buď odpracují smluvený počet hodin jako pomocníci firmy a nebo si vše sami zaplatí. Lze si tak pronajmout celé patro a nebo jeden a nebo více pokojů jako dobře zajištěnou investici s kontrolovanou návratností  částečným odbydlením a z dalšího pronájmu hradu.

21) Vnitřní nádvoří paláce spolu s halou s obloukovým oknem na nádvoří a halou, vedoucí k hladomorně a na schodiště k sýpce. Vhodné k akcím pro cestovní ruch - degustace vína, gastronomie, scénky a zážitkové akce s bezbarierovým přístupem.

22) Rytířský sál- obřadní místnost. Vhodné pro svatební obřady, Aukce, výstavy

23) Kancelář s výhledem na druhé nádvoří a příruční sklad, vhodné na obchod a nebo pobočku se službami.

24) Chodba s výklenky jako výstavní síň

25) Místnost A černá kuchyň s přístupem z nádvoří i chodby -vhodná pro obchod a nebo poskytování služeb

26) Místnost B únikové hry k pronájmu

27) Trezorová místnost s předsálím. Vhodné k nabídce atrakcí potřebujících odhlučnění.

28) Místnost D) a E) spojené s místnostmi F) vhodné k pronájmu pro restauraci a nebo velké obchodní prostory a nebo Aukční sály

29) Hradní sklepní vinárna s kapacitou 300 osob a několika sály a barem

30) První patro paláce -Hodovní sál se zachovalým trámovým stropem, s okny nad řeku, s chodbou, vhodný pro kulturní aktivity- divadla, kabarety, Aukce, předváděcí akce, konference, s kapacitou až 400 osob

31) Soustava průchozích místností v prvním patře se štukovými stropy vhodná pro obchody , poskytování služeb a nebo nabídkové kanceláře, možná rozdělit na samostatné místnosti, každá se samostatným přístupem přes terasu

32) Hala v prvním patře paláce, s okny na město D.Kounice, navazující na hodovní sál. Vhodná po úpravě pro více účelů.Je obklopena řadou obslužných místností.

33) Hala ve druhém patře nad řekou pro více účelů s předsálím s možností propojení s halou nad městem D.Kounice.

34) Soustava průchozích místností v druhém patře paláce vhodná podobně jako soustava v prvním patře, bez možnosti obchvatu přes balkon.

35) Velký víceúčelový sál v druhém patře s výhledem na město Dolní Kounice, s možností propojení na další víceúčelový velký sál nad řekou.

36) Obrovské podkroví nad celým palácem vhodné pro ubytování a kanceláře vše s přiznaným mohutným trámovím.

37) Hradní kaple s chodbou před ní - vhodné po úpravě pro církevní a náboženské aktivity

38) Párty stan a open air bar- vhodné pro taneční zábavy za každého počasí s výhledem na Pálavu, nejrůznější zábavné a předváděcí akce pro veřejnost.

Jednotlivé části jsou níže vyznačeny čísly i na přiložených výkresech a fotkách. Později vše provedeno barevně. Omlouváme se za nedokonalost této pracovní verze, ale domníváme se, že pro započetí jednání se zájemci o pronájem stačí. Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Níže jsou naskenované výkresy a fotky se zakreslením ploch a míst k pronájmu. Kliknutím na obrázek se obrázek zvětší a jeho popis se zobrazí pod obrázkem :

Objednejte si naše služby

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.

Sem vložte podnadpis